Nově zaregistrované zákazníci obdrží slevu 5% hned po prvním přihlášení! Sleva se nevztahuje na jíž zlevněné zboží! Přejeme Vám příjemné nakupování.

Změny rybářského řádu 2020

Vážení rybáři, rybářská sezóna 2020 pomalu začíná, a samozřejmě přináší i nějaké ty změny. 

Předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner zveřejnil velice zajímavý seznam, ve kterém je přehledně napsáno, jaká pravidla platí v jednotlivých územních svazech. Nejvíce rybáře zajímá například kontroverzní zrušení zákazu srkaček v některých územních svazech, anebo zrušení nejmenší lovné míry u okouna. Výsledek je takový, že například na srkačky mohou rybáři lovit ve 4 územních svazech, ale také například na Orlíku, což je revír Rady ČRS.

Hodně rybářů tento zákaz chválilo, protože srkačky jsou velmi diskutabilní metodou lovu. Právě při tomhle chytání je velké riziko poranění ryby druhým (volným) háčkem. Navíc, srkačka je přivázána napevno, takže při utržení této „montáže“ dochází k tomu, že ryba táhne za sebou krmítko a volný háček. Tohle fakt není šetrné!

Přesto, i tak se některé územní svazy rozhodly, že ani v roce 2020 srkačky zakazovat nebudou.

O jaké územní svazy jde?

· Západočeský,

· Východočeský,

· Moravskoslezský,

· a Územní svaz města Prahy.

Navíc, ti rybáři, kteří jezdí na Orlík, tak i ti mohou na srkačky chytat. Na tomto revíru je to podle dostupného seznamu povoleno také.

Nejméně “nových pravidel” mají v Západočeském kraji. Rybáři tam mohou chytat na srkačky, nemusí mít u sebe podběrák, a tamní rybáři ani nemají omezen denní úlovek lína v takovém množství, jako jiné územní svazy. Západočeši ani nezvyšovali nejmenší lovnou míru lipana a nezavedli nejmenší lovnou míru okouna.

Naopak v Jihočeském a Středočeském územním svazu se na srkačky nesmí chytat, rybáři jsou povinni mít u sebe podběrák, lipan má zvýšenou nejmenší lovnou míru, na tamních revírech platí omezení denního úlovku lína a je stanovena nejmenší lovná míra okouna (na jihu Čech je to 15 centimetrů, Středočeský ÚS má 20 centimetrů).