Nově zaregistrované zákazníci obdrží slevu 5% hned po prvním přihlášení! Sleva se nevztahuje na jíž zlevněné zboží! Přejeme Vám příjemné nakupování.

Jak vybrat naviják na feeder?

Vybrat vhodný naviják není vždy jednoduché. V první řadě rybáři řeší, jakou značku navijáku zvolit. Zaměřte se hlavně na výrobce, které jsou známé. Mezí takové značky patří třeba Daiwa, Shimano, Okuma, Ryobi, Trabucco, Delphin a spousta dalších.

logo daiwalogo shimanologo ryobilogo okuma

Další důležitou otázkou je správná velikost navijáku na feeder. Nejpoužívanější velikostí navijáku pro feederový rybolov je 40 neboli 4000.Navijáky této velikostí hodí se na většinu feederových prutů a typy naších vod. Feederové navijáky o velikosti 50-60 taky se dají použit, ale jsou spíše vhodné pro lov na velké vzdáleností a těžké zátěže.

velikosti navijáků

 

Jakou zvolit brzdu navijáku pro feederový rybolov? Jděte osvědčenou cestou. Vyberte si takovou brzdu navijáku, na kterou jste zvyklí. Ale pokud nevíte, jaký typ vám nejvíce vyhovuje, tak doporučují navijáky s přední brzdou. Jsou spolehlivé a jednoduché na ovládání. 

NPB (1) (1)NZB (2)NVB (1)NBB (1)

 

Počet ložisek v navijáku není, to podle čeho byste měli vybírat. Zvláště to platí u levnějších navijáků.

Samozřejmostí je taky kovová cívka, kterou vám dokáží nabídnout i základní navijáky.

Ideální převodový poměr navijáku pro feederový rybolov se pohybuje mezí 5,0:1 až 5,2:1.

 

A ted' krátce, dle jakých kryterií vybírat naviják na feeder.

1. Značka navijáku.

2. Velikost navijáku.

3. Převodový poměr navijáku.

4. Než naviják zakoupíte, vyzkoušejte si ho v rybářské prodejně.